All About Valentine

 

Back to Home Page

 
 

 

 

نميدونم چقدر در مورد ولنتاين اطلاعات دارين ولي فكر كنم خوندن مطالب زير براتون خالي از لطف نباشه...

 

ولنتاين چه كسي بود؟؟

 
 

در شهر رم در قرن سوم ميلادي امپراتوری به نام ”كلوديس“ زندگی می كرد كه در تاريخ به عنوان ”cruel“ (ستمكار) از او نام برده می‌شود.

در نزديكی قصر او يك معبد زيبا وجود داشت ، جائيكه ”سنت ولنتاين مقدس“ در آنجا خدمت می‌كرد. اهالی رم به شدت او را دوست داشتند و در آن جا برای شنيدن حرفهای او جمع می شدند.

افراد دارا و ندار، دانا و نادان، پير و جوان، عام و خاص دسته دسته پيش او می‌آمدند، تا اينكه فرمانروايی رم وارد جنگ شد. كلوديس تمام شهروندان را برای حضور در جنگ احضار كرد و اين جنگ سالهای متمادی ادامه داشت. خيلی از كسانی كه به جنگ می‌رفتند ناخواسته و با زور تن به ميدان مبارزه می‌دادند. مردان از خانواده‌هايشان و جوانان از معشوقه‌شان هرگز نمی‌خواستند جدا شوند. از طرفی كلوديس از كمی سربازان عصبانی بود به همين دليل دستور داد كه برگزاري مراسم عروسی در شهر را ممنوع كرد و دستور داد تمامی نامزدها سريعاً از هم جدا شوند. او اعتقاد داشت شادمانی و سعادت در منزل مانع رفتن جوان ها به جنگ می‌شود.

در اين ميان «سنت والنتاين» كه مانند بقيه مردم با اين قانون مخالف بود تصميم گرفت زوج‌هاي جوان را مخفيانه و با يك جشن كوچك به هم برساند. يك اتاق كوچك يك شمع عروس و داماد و مراسمي كه تماما در نجوا برگزار مي‌شد. تا اين كه يك شب آنها متوجه صداي پاي سربازان نشدند ... بله والنتاين به زندان افتاد و قرار شد محاكمه شود.

اما مردم دسته دسته به ملاقات او ميرفتند تا بگويند كه آنها نيز مانند او به عشق ايمان دارند. يكي از ملاقات كنندگان هميشگي والنتاين دختر نگهبان زندان بود كه توانسته بود هر روز با اجازه پدرش به ديدار او برود. آنها گاه تا ساعت‌ها با هم صحبت مي كردند.تا اينكه روز 14 فوريه سال 269 ميلادي (و بنا به قول ديگري سال 270) حكم والنتاين صادر و او محكوم به مرگ شد.

او با نامه كوتاهي از دختري كه هر روز به ملاقاتش مي رفت خداحافظي كرد ...

 

 I Left My Friend a Little Note :

Thanking Her For Her Friendship & Her Loyalty.

I Signed it : " Love Form Your Valentine "

اما از زمان "كنستانتين" به بعد، 14 فوريه به تقويم مسيحيت آورده شد تا نام  "ولنتاين مقدس" به عنوان يكی از شهدای اوايل ظهور مسيحيت كه در سده‌ی سوم ميلادی در شمال ايتاليا می زيست، بعنوان مروج عشق و محبت براي هميشه در يادها بماند

روز 14 فوريه روز فرستادن پيام عشق است به كسي كه دوستش داريد و مي‌خواهيد عشق وعلاقه خود را به او ابراز كنيد و يا از او بخواهيد كه يار شما يا به قولي والنتاين و يا اصطلاحا شريك زندگيتان باشد

"Be My Valentine"

جمله بالا كه شايد تاكنون بارها شنيده باشيد بيانگر همين موضوع است. البته در كشور هاي اروپايي اين روز مراسم جشن خاصي دارد. در ايران و بين جوونهاي ايراني هم اين روز به «روز عشاق» معروف است. پس شما هم فرصت رو از دست ندين و اگر كسي را دوست دارين فقط يك جمله بهش بگين

 

 

 شاد باشين دوستاي عزيز

(راستي فرصت كردين نظر هم بدين ...)

 
 
 

اينجا مي تونين نظر بدين

 
   
 

♠ β·Code! ™ ♠