سلام دوستان عزيز..

«خاطرات آدم و حوا» يه داستان لطيف و عاشقانه به روايت مارك تواين هست كه به بهونه اين روزا كه نزدیک به روز عشق  هست (29 بهمن روز اسپندارمذگان) داخل سايت قرار دادم. خوندن اين داستان رو به همه‌ي دوستاي خوش ذوقم توصيه مي‌كنم.

براي اينكه بتونين از روال داستان حداكثر لذت رو ببرين، بهتون توصيه مي‌كنم حتما قسمتهاي داستان رو به ترتيب بخش و قسمتهای مربوطه بخونين.

اميدوارم در اين روزا، جدا از هلهله‌اي كه در بازار خريد و فروش عشق‌هاي موقت برپاست بتونين به عشق واقعي و حقيقي دست پيدا كنين. در ادامه، مقدمه آقاي حسن عليشيري مترجم داستان رو براتون ميارم:

 

مارک تواین با نام اصلی ساموئل لنگهورن کلمنس (1910-1835) را در ایران با شاهکارهای سه گانه اش: ماجراهای تام سایر، ماجراهای هاکلبری فین و شاهزاده و گدا می شناسند.

زبان ساده، تصویرپردازی شگفت و طنزی هوشمندانه آثار او را به ماندگارترین آثار ادبیات داستانی دنیا تبدیل کرده است. اما خاطرات آدم و حوا حکایتی دیگرگونه است.

مطالبی که در ادامه خواهد آمد تلفیقی است از بخش های مختلف شش اثر مارک تواین که طی سالهای متمادی منتشر شده اند:

بخشهایی از خاطرات آدم (1983)

زندگی نامه حوا (نوشته شده در 1901 و منتشرشده در انجیل به روایت مارک تواین در 1995)

حوا سخن می گوید (نوشته شده در 1901 و منتشرشده در 1923)

تک گویی آدم (نوشته شده در 1905 و منتشرشده در 1923)

خاطرات حوا (1905)

در پی وصیت و خواست همیشگی مارک تواین برای جمع آوری آثار پراکنده ی او با موضوع آدم و حوا، سالها پس از مرگش، خاطرات آدم و حوا به روایت مارک تواین در سال 1997 منتشر شد. اثری که بی شک هواداران اثر او را شگفت زده خواهد کرد! زبان طناز و طعنه آمیز تواین در این اثر، همنشین لحنی عاشقانه شده تا اولین داستان عاشقانه ی دنیا را روایت کند و از ورای آن نگاهی به روابط میان زنان و مردان بیاندازد.

ویراستار این مجموعه، دان رابرتز، برای کنارهم قرار دادن خاطرات آدم و حوا ترتیب برخی از وقایع را جابجا کرده و تغییراتی در بعضی قسمتها اعمال نموده است.

با توجه به اینکه برگردان نثر ساده و خودمانی تواین در این مجموعه جز به واسطه ی محاوره نویسی به زبان فارسی امکان پذیر نبود، از این رو برای برگردان تمام بخشهای این مجموعه لحن محاوره برگزیده شده است.

خب.. دوستان عزیز

برای ورود به مجموعه زیبا و خوندنی خاطرات آدم و حوا، روی عبارت مقابل کلیک کنین:

Back to Home Page

خب... نظرتون راجع به مطالب بالا چيه؟؟

♠ β·Code! ™ ♠